Svět mysli - Malá reklama - Pan doktor Manickam

Obsah

Kniha Svět mysli
Věnování
Úvod
Základní omyly vnímání světa
Druhy lidí podle stavu mysli
Ego - vykonstruovaná představa mysli "Já jsem tělo"
Hlavní zdroje ega
Existuje Bůh v tomto pohledu na svět?
Sny
Zázraky
Štěstí
Láska
Řídí život osud nebo vlastní vůle?
Pochybnosti
Cesta ke svobodě
Jóga
Dhjánajóga - cesta meditace
Džňánajóga - cesta poznání
Karmajóga - cesta odevzdání plodů činů
Bhaktijóga -cesta oddanosti
Boží milost - prožitek pravého Já
Duchovní učitel
Vlastnosti hledajícího
Shrnutí
Doporučené metody a literatura
Dotazovací metoda
Věk démona Kaliho
Závěrem
Použitá literatura
Kniha Šiva a Párvatí
Kniha Podivný sen
Kniha Cestou necestou
CD Indie - země živých bohů


Odkazy
Sri Ramana Asramam
Sri Brahmam
Athithi Ašrám
Gurudží Odžasví Šarma
Sri Nanna Garu
Amma
Mahátma Gándhí
Yogi Ram Surat Kumar
Poslech Véd - doporučuji
Jóga v denním životě
AHAM
ISKCON - Hare Krišna
Jathartha Gíta
Bhagavad Gita
Vydavatelé
Volvox Globator
Sri Ramana Asramam


Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR


Malá reklama - Pan doktor Manickam

Vážení přátelé

Zdravím Vás opět z daleké tropické Indie. Dnešní dopis bude tak trochu reklama, nicméně věřím, že to nebude pro Vás na škodu a ztráta času.

Mám zde v Indii místního pana doktora, který se mi stará o mé zdraví. Tento pan doktor vystudoval tradiční Siddha medicínu, která je příbuzná Ajurvédské medicíně. Pan doktor ordinuje čistě přírodní preparáty a homeopatika, některé si vyrábí sám, něco kupuje již vyrobené.
Pan doktor dlouhou dobu bydlel ve středu města, kde měl svůj okruh pacientů. Centrum je však velice prašné a tak si pan doktor postavil dům mimo centrum, na kraji města. Tím přišel o část svých pacientů, protože cesta rikšou z centra je k němu okolo 100 rupií, což léčbu běžných chorob podstatně prodraží. Z toho důvodu jsem vyrobil připojený plakátek, který jsem rozvěsil po restauracích a dalších místech, kam chodí teď o sezóně turisté.
Na plakátek jsme dali choroby, které pan doktor léčí spolehlivě. Původně tam byl i Lupus (lupénka), ale to pan doktor chtěl dát pryč, protože tato léčba má úspěšnost pouze asi 30 procent pacientů (viz. ZDE)

Pan doktor komunikuje přes e-mail drmanickam_tvm@sify.com, jeho paní umí anglicky ještě lépe. Dá se mu i zavolat na +91 944 343 5745, ale mluvená komunikace v angličtině není úplně nejsnazší. Je samozřejmě potřeba osobní návštěva, aby mohla proběhnout přesná diagnóza. Při ní Vám pan doktor stiskne zápěstí, tak zjistí stav Vašich dóš a podívá se do očí, kde se zrcadlí stav vnitřních orgánů. Příprava Vašich léků potrvá nějakých 10 dní, i když první léčba a některé jednodušší léky mohou být k dispozici ihned. Pan doktor vystudoval u svého tatínka a maminky. Tatínek léčil i Šrí Ramanu Maharšiho a maminka od Šrí Ramany získala některé jeho bylinkové recepty. Ty se udržují jako rodinné bohatství. První dcera už vystudovala ajurvédskou medicínu a ordinuje v Madurai, mladší dcera je zatím na základní škole, ale taky chce být ajurvédskou doktorkou.

Já jsem u pana doktora byl ve čtvrtek, někdy předtím jsem asi prochladl a ve středu večer se mi spustila rýma. Dnes, tj. v sobotu, je rýma vyléčená a pokud si budu dávat pozor, tak by to mělo být v pořádku. Recept pana doktora, je samozřejmě klid, dostal jsem homeopatické pilulky, nějaký prášek s léky, který zahřívá organizmus a bere se dvakrát denně po jídle a tyčinky z bylinek, které se zapalují a jejich kouř se vdechuje nosem a vysušuje dutiny. Měl jsem za úkol vystříhat se ochlazujících potravin, kam patří třeba jogurt a mléčné výrobky obecně, většina ovoce včetně citrusů, veškeré mražené zboží a podobně. Nejlépe je pít teplou vodu (já měl čaje s mým nebo indickým medem, ale čistá voda je někdy lepší), z ovoce ohřívají například datle. K vysušení je potřeba omezit koupele hlavy, tělo omývat opatrně, jen teplou vodou.

Moje další zkušenosti s ajurvédskou medicínou jsou v podstatě jen dobré. Před lety jsem měl nějaký problém s játry. V Čechách jsem dostal nějaké pilule, ale ty jsem moc nebral a odletěl do Indie, kde jsem si koupil Liv.52, bylinkové pilulky, o nichž jsem věděl, že léčbu jater úspěšně podporují. Myslím, že jsem použil i nějakou bylinkovou očistnou kůru. Pana doktora jsem ještě neznal. Když jsem se vrátil za tři měsíce do Čech zpět, nechal jsem si udělat testy. Pak jsem volal panu doktorovi a ten říkal : "Je to úplně v pořádku". Já se zeptal : "Je to tedy lepší ?" A pan doktor na to : "Vy jste mi nerozuměl ? Je to naprosto v pořádku, je vidět, že Vám ta Indie svědčí." Přesto jsem občas trochu problémy s játry cítil. Tak jsem si našel na doporučení pana doktora Manickama. Ten mi udělal medicínu, běžně kupuji tříměsíční, nyní i čtyřměsíční kůru. Cena je podle použitých bylin a loni jsem zaplatil za čtyři měsíce 15000 rupií, tj. okolo 5000 Kč.

Před pár lety se mi z ničeho nic udělala poměrně velice obtížná artróza. Objevilo se to asi měsíc po návratu z Indie, tak jsem musel experimentovat s naší medicínou. Nejprve jsem šel za svým panem doktorem. Ten rok v Indii mnoho lidí trpělo na nějakou virózu, která postihovala klouby a hodně kolena. Pan doktor mi udělal krevní test, tam objevil jakési protilátky, které mohou indikovat nějaké virové onemocnění. Tyto látky však mohou v krvi být i několik měsíců po nějaké viróze, no tak mi pro jistotu chtěli dát antibiotika. Nějaké šílené injekci jsem se na Bulovce nevyhnul, ale prášky jsem nejedl a objednal se na Malvazinky na kliniku. tam pan primář konečně diagnostikoval artrózu. Na dotaz, kde sem k tomu přišel mi nic neřekl. Léčba byla injekce kyseliny hyaluronové do kolen. Do každého kolena tři během tří týdnů, každá cca 300 Kč. Kolena se zlepšila, ale vydrželo to tak další tři týdny a pak to bylo stejné, možná ještě horší. To už se přiblížila zima a s ní odlet do Indie. První, co jsem udělal, bylo najít pana doktora. Ten diagnostikoval zvýšenou Vátu (jedna ze tří ajurvédských dóš, které mají být v rovnováze). On v podstatě už několik let zpět vždy při vyšetření utrousil "Too much vata" tj. příliš váty, ale nějak jsme to neprobírali. Z dalšího rozhovoru vyplynulo, co je příčinou a tou byl můj způsob vegetariánské stravy. Vegetarián v Čechách nemá moc příležitostí si vybírat a tak jsem cca 12 let žil na pečivu s máslem, čaji, sýrech, nějakém ovoci a zelenině. Vařil jsem jen o výjimečných příležitostech, jako je třeba Dívalí. Od pana doktora jsem dostal bylinkové léky, a hlavně doporučení jíst více vařené, tj. vodnaté a olejnaté stravy a omezit stravu suchou - ta zvyšovala vátu. Tak jsem se naučil vařit tamilské idli a ty mám každý den k snídani s dalšími omáčkami. Rekonvalescence trvala asi dva roky, občas mne trápila voda v koleni, která se dělá, pokud chrupavky dostatečně neoddělují kosti kloubu. Nicméně nyní, po třech letech, je to v podstatě v pořádku. Přes léto, kdy mohu jezdit na kole, je to bez problémů, při podzimních plískanicích, kdy se už na kole nedá moc ven jet, se to trochu zhoršuje, ale zde v Indii to za pár týdnů opět rozhýbu. Na pěší víkendový nebo týdenní výlet do Alp to asi už nikdy nebude, ale na Sněžce jsem už byl několikrát bez následků a do Alp na kola jezdím každý rok. V největší krizi jsem nemohl vylézt ani na Říp.

Jedna malá perlička, když se mi jednou po návratu z Indie, kdy se to začalo pomalu zlepšovat, udělal otok kolena, našli mi malou trombózu a zavřeli mne do Roudnické nemocnice. Málem mne jako vegetariána utrápili hlady (doktor na příjmu : vegetariánská strava - to chci vidět), začali mi ředit krev nějakým alopatickým lékem. Primářka viděla mé jaterní testy z dávna a říkala : "Vy máte problémy s játry, že ?". Já na to : "Ne, už to mám vyléčené." Ona : "Když je něco chonické, tak to nemůže být vyléčené." Já na to : "Ale já jsem si to nechal vyléčit v Indii." Ona : "A čím ?" A já : "Bylinkami." Stejně mi nevěřila, i když testy měla úplně v pořádku a poslala mne na ultrazvuk jater a tam samozřejmě zjistili, že je to v pořádku.

Takže, jakmile se mi objeví nějaký problém, vydržím to a řeším s panem doktorem. Případně do té doby použiji nějaké průmyslově vyráběné ajurvédské preparáty, které někdy nemusí pomoci, ale nikdy neuškodí.

A nyní proč to píšu. Jednak proto, aby jste měli v případě nějakého vážného problému jinou alternativu, než je naše alopatická medicína. S rýmou sem asi nepojedete, ale člověk nikdy neví. Některé nemoci umí alopatická medicína léčit celkem dobře, jinde jsou to v podstatě jakési experimenty. Hlavní problém však je, že naše medicína se zajímá o důsledek nemoci, ale neumí zjistit, a tím ani léčit, příčinu. Zářný případ jsou moje kolena. Dalším problémem naší medicíny je, že Vás dříve nebo později udělá nadosmrti závislými na různých chemických lécích, jejichž vedlejší účinky jsou velice závažné. Nevýhodou je, že musíte do Indie a žádná pojišťovna Vám to asi neproplatí, i když se vyléčíte a jí ušetříte statisíce za alopatickou léčbu. Nicméně je to Vaše zdraví a to je důležité.

Pan doktor má nový e-mail : drmanickam.tvm@gmail.com, telefon má stále stejný +91 944 343 5745

Tím reklamní sdělení končí. Mějte se krásně a buďte zdraví. Josef Fric

Zařazeno dne : 12.6.2014, zobrazeno : 2489

Seznamte se
Sarasvatí

O Sarasvatí

!!! Novinky !!!

PF 2024 ! Přání všeho nejlepšího do nového roku 2024

PF 2023 ! Přání všeho nejlepšího do nového roku 2023

PF 2022 ! Přání všeho nejlepšího do nového roku 2022

Indie 2021 ! Obrázky a povídání z krátkého pobytu v Indii

PF 2021 ! Přání hodně klidu do nového roku 2021

Indie 2020 ! Obrázky a povídání z cesty do Indie

PF 2020 ! Přání všeho nejlepšího do roku 2020

Indie 2019 ! Obrázky a povídání z cesty do Indie

PF 2019 ! Přání všeho nejlepšího do roku 2019

Ellam Ondre - Vše je jedno Drobná kniha moudrosti od neznámého tamilského autora

Výběr veršů z Bhagavadgíty Výběr 42 veršů od Šrí Ramany Maharšiho

Šrí Brahmam v Praze! Návštěva v České Republice v srpnu 2018.

Indie 2018 ! Obrázky a povídání z cesty do Indie

PF 2018 ! Přání všeho nejlepšího do roku 2018

PF 2017 ! Přání všeho nejlepšího do roku 2017

Indie 2016 ! Obrázky a povídání z cesty do Indie

PF 2016 ! Přání všeho nejlepšího do roku 2016

Nová kniha Cestou necestou ! Po mnoha letech vychází má nová maličká kniha.

Indie 2015 ! Obrázky a povídání z cesty do Indie

Překlad knihy Sebedotazování ! Zde najdete překlad třetí knihy odpovědí Šrí Ramany

PF 2015 ! Přání všeho nejlepšího do roku 2015

Sávitrí Příběh ctnostné ženy z Mahabháraty

Karna Příběh ctnostného bojovníka z Mahabháraty

Indie 2014 ! Obrázky a povídání z cesty pod posvátnou horu

Překlad knihy Duchovní pokyny ! Zde najdete překlad druhé knihy odpovědí Šrí Ramany

Korespondenční kurz Bhagavadgíty ! Úžasná kniha krok za krokem


Starší novinky! Všechny starší novinky od roku 2006

Autor knihy a stránek

Jméno : Josef Fric

Kontakt :

Přečtěte si o autorovi

 


Jak získat knihy nebo CDEnglish